Haberler
7726
20 Ocak 2020
KAMUOYUNA SAYGIYLA

Hem Süper Lig hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda hedeflerine ulaşmak için ‘VAR’ olan kurallar içerisinde çaba sarf eden kulübümüz, hem Süper Lig hem de Ziraat Türkiye Kupasında oynadığı son 2 maçta verilen veya verilmeyen bazı kararlar sebebiyle mağdur olmuştur.


Lig ve kupa maçlarında yapılan organizasyonunda hem maç günü hem de saatlerinde hakkaniyetin korunmadığı ortadayken, bir de maçlarda hakemlerin bazı kritik pozisyonlardaki kararları mağduriyetimizi arttırmıştır.


9 yıl sonra yeniden çıktığı Süper Ligde, başta mali yapı olmak üzere iki kulvarda da gösterdiği çabayla kamuoyunun takdirini kazanan, daha çok para harcamak yerine daha az para harcamanın çabasını sarf eden, sportif başarı için her şeyi mubah görmeyen, sahadaki başarı kadar geleceğini ve Türk futboluna yapacağı katkıyı da düşünen kulübümüz, bunu yaparken hiçbir kurum ve kişiden imtiyaz talebinde bulunmamıştır. Bundan sonra da bulunmayacaktır. 


Hem Trabzonspor’la oynadığımız Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu maçında hem de Galatasaray’la karşılaştığımız Süper Lig 18.hafta mücadelesindeki bazı kritik pozisyonlarla ilgili yaşadığımız mağduriyet, basın ve kamuoyunda da masaya yatırılmış ve haklılığımız ortaya konmuştur.


İnsanoğlunun görev yaptığı her yerde hata olabilir. Bunu saygıyla karşılıyoruz ancak yaşanan hatalardan doğan mağduriyetlerin, büyük özverilerle yönetilmeye çalışılan kulübümüzü maddi ve manevi anlamda zarara uğrattığı da unutulmamalıdır. 


Yetkili kurulların, bu tür mağduriyetleri bir daha yaşamamamız için gerekli tedbirleri alacağına inanıyoruz.

Yukatel Denizlispor Yönetim Kurulu