Haberler
2852
18 Haziran 2019
TIAGO LOPES YUKATEL DENİZLİSPOR'DA!

Kulübümüz, geçtiğimiz sezon İ.M. Kayserispor kadrosunda görev alan Tiago Lopes ile anlaşmaya vardı. Portekizli futbolcu düzenlenen imza töreni ile kendisini 2 yıllığına kulübümüze bağlayacak sözleşmeye imza attı. 

Haluk Ulusoy Tesisleri’nde yapılan imza töreninde konuşan Tiago Lopes, Yukatel Denizlispor’umuzda olmaktan mutlu olduğunu ifade etti. Lopes, “Denizlispor’un bana gösterdiği ilgiden dolayı çok mutluyum. Kulübe yardımcı olmak için elimden gelen her şeyi tam anlamı ile yapacağım. Kulübün başarılı transferler yapacağının farkındayım. Sezon sonunda mutluluğu hep beraber yaşayacağız” dedi. Sapunaru ile yeniden birlikte oynayacağının hatırlatılması üzerine Lopez, “Sapunaru ile yeniden beraber olmaktan dolayı çok mutluyum. Sapunaru, hem saha içinde hem saha dışında büyük bir karakter. Takım içerisinde kaynaşmayı kesinlikle sağlayacaktır. Sapunaru’nun bu kulüp için katkısı çok önemli. Genç oyuncuların yönlenmesinde kendisi büyük rol oynayacaktır” ifadelerine yer verdi.

Başkan Yardımcımız Taner Atilla, Tiago Lopez ile birlikte ikinci dış transferi gerçekleştirdiklerini söyleyerek sözü, Futbol Şubeden Sorumlu yöneticilerimize bıraktı.

Uzun süredir görüşülüyordu
Futbol Şubeden sorumlu Asbaşkanımız Ali Fırat da Lopes’in Süper Lig’i bilen bir futbolcu olmasına vurgu yaparak “Uzun bir süredir görüşüyoruz. Nihayetinde bu süreci bugün neticelendiriyoruz. Kendisi ile 2 yıllık bir sözleşme yapıyoruz. İki yıl boyunca kendisi Kulübümüz için başarıdan başarıya koşacak. Buna canı gönülden inanıyoruz. Kendisine önümüzdeki 2 sezonda sakatlıksız, başarı dolu bir süre diliyorum. Umarım bizim gücümüze güç katacaktır. Ulaşmak istediğimi hedeflerimize katkı sunacaktır” diye konuştu.

Transferlerle ilgili çıkan haberlere de değinen Ali Fırat, “Transfer dönemi yeni başladı. Dün Sapunaru ile sözleşme yaptık.  İç transferleri kısmen bitirdik. Dış transfer için de çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Nasip olursa bunları bitme noktasına geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Bunun dışında transfer dönemi olması sebebiyle biliyorsunuz bazı isimler geçiyor. Her gün sizler teyit etmeye çalışıyorsunuz. Sizler kendinize göre haklısınız, böyle bir ismi duyurmak istiyorsunuz ancak böyle bir ismi duyurduğunuzda bu Kulübün menfaatine ve çıkarına hizmet etmiyor. Biz elimizden geldiğince bu noktaya geldiği zaman bilgi vereceğiz. Hem daha sağlıklı hem de Kulübün menfaatleri korunmuş olur. İsim paylaşmadığımızda sizin de anlayışınıza sığınıyoruz” sözlerini kaydetti. 

Listede ilk 4’te yer alan oyunculardan biriydi
Futbol Şubeden Sorumlu Başkan Yardımcımız Engin Şahin ise Lopes’in istenilen bir oyuncu olduğunu ifade ederek “Hocamızın scout ekibimizin izleyip beğendiği bir oyuncuydu. Daha öncesinde Cluj Kulübünde şampiyonluk yaşamış bir oyuncu. Ben de Ali Başkan gibi Kulübümüze çok katkı sağlayacağını düşünüyorum. Süper Lig’de kalıcı olmamızda, başkanımızın koyduğu ilk 5 hedefine ulaşmamızda bize çok desteği olacağını düşünüyorum. Doğru bir transfer. İnşallah sakatlık olmaz, uzun süre bizimle bu formayı giyme şansı yaşar. Teknik direktörümüzün de oyuncu seçiminde, kadro planlamasında ilk 4 sıralamasında olan bir oyuncuydu. Takımımıza, şehrimize ve ligimize hayırlı olsun” sözlerini kaydetti.