Haberler
1936
10 Haziran 2019
Yönetim Kurulumuz Basın Toplantısı Düzenledi

Başkanımız Ali Çetin Yönetim Kurulumuz, 10 Haziran Salı günü, Haluk Ulusoy Tesislerinde bir basın toplantısı düzenleyerek son günlerde kulüple ilgili basında ve sosyal medyada yazılan konulara açıklık getirdi. Basın toplantısına Kulüp Başkanımız Ali Çetin, Yönetim Kurulu BaşkanYardımcılarımız Taner Atilla, Nevzat Yakı, Engin Şahin, Salih Özcan, Kaan Şanlıkan, Futbol Şubeden Sorumlu Asbaşkanımız Ali Fırat, Tesislerden Sorumlu Asbaşkanımız İsmail Bay, Ar-Ge Sorumlu Asbaşkanımız Mahmut Akarsu, Reklamlardan Sorumlu Asbaşkanımız Can Cesur katıldı. Basın toplantısının içeriğine ilişkin bilgi veren Başkanımız Ali Çetin, “Sosyal medya hesaplarında ve medyada bilgi kirliliği oluştu. Sizlerle bu işi enine boyuna konuşalım ve halkımızı da bilgilendirelim istedik. Biz başından beri gizli herhangi bir olayın olmayacağını, her şeyi vatandaşlarımızla paylaşacağımızı söyledik. Sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz” dedi.

1 hafta içinde iç transferleri tamamlayacağız

Basın mensuplarının ilk sorusu gündemi en çok meşgul eden transferlere ilişkin oldu. İç transferlerle ilgili soru sorulması üzerine Ali Çetin, gerekli açıklama için sözü Engin Şahin’e verdi. Şahin, “Devam edeceğimiz arkadaşlarla görüşmelerimiz sürüyor. İç transferde çok sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyoruz. Zaman almasının sebebi tamamen fiyatta pazarlıklarımız sürüyor olması. Çünkü oyuncularımızın geçen yıl aldıkları ücretlerle bu sene istedikleri ücretler arasında ciddi farklar var. Kulüp menfaatlerini düşünerek bu farklar konusunda değerlendirmeler yapıyoruz. 1 hafta içinde iç transferi tamamlamış oluruz diye düşünüyoruz” ifadelerini kaydetti.

Kulübümüzün transfer bütçesi planlandığından daha düşük gerçekleşiyor

Transfer bütçesi ile ilgili de açıklamada bulunan Başkanımız Ali Çetin, “Biz 10 Milyon Euro olarak bütçemizi hazırlamıştık. Bu bütçe şu an artı verdi. Evet, bu işi de, o mühendisliği de, sağolsun Engin Şahin, Ali Fırat ve Burak Hoca yaptılar, ince eleyip sık dokudular. 1 ila 1,5 Milyon Dolar artı verdi bütçemiz şu an. Yani o konuda hiçbir sıkıntımız yok. Transferlerle ilgili sizden birkaç gün daha rica ediyoruz. Biliyorsunuz, bu camiada bir isim lanse edildiği zaman 3 gün sonra fiyatı artıyor. İmza attırmadan kimse ile bir şey paylaşmama kararı aldık. Bu konuda da sizden özellikle rica ediyoruz. Yarın ya da yarından sonra imzalar başlayacak. Bu imzalardan kesinlikle sizlerin de haberi olacak. İmza atılmadan isim sormamanızı rica ediyoruz” sözlerini kaydetti. Transferler arasında yıldız bir ismin de olduğunu ifade eden Çetin, Süper Lig’deki bir takımda 1 Milyon 800 Bin Euro’ya oynayan bir futbolcu ile 1 Milyon 100 Bin Euro’ya anlaşıldığını söyledi ancak isim vermedi. Başkanımız Çetin, Süper Lig’de ilk 5 hedefini yineledi.

Teknik Direktörümüz Yücel İldiz ile devam

Teknik Direktörümüz Yücel İldiz ile yollarını ayrıldığı yönünde çıkan asılsız haberlere de değinen Başkanımız Ali Çetin, “Hoca ile hiçbir sorunumuz yok. Rahatsız olduğumuz konulardan biri de bu. Hocamızın kızına kadar yazmış insanlar, ‘Hoca kalıyor mu, gidiyor mu’ diye sormuşlar” sözlerini kaydetti.

Stadyum ve tesisler Süper Lig’e hazırlanıyor

Süper Lig için altyapı hazırlıklarının başladığını ve hızla devam ettiğini söyleyen Çetin, Temmuz ayında çalışmaların biteceğinin bilgisini verdi. Başkanımız Ali Çetin, “Kulüp binasından başladık. Yukarıda tadilatlarımız başladı. Burası 5 yıldızlı otel gibi olacak. Aynı anda eski binamız da 100 ila 150 arası çocuk yaşayabilecek pozisyonda olacak. Temmuz ayının ortası gibi tamamlanacak. Statla ilgili resmi yazışmaları yarın bitirebilirsek Çarşamba günü hafriyatına başlayabileceğiz. Hızla sezona yetiştirmenin programını yapıyoruz. Önce stadın kapasitesini 5 bin kişi arttırmayı planlıyorduk. 3 bine düştü çünkü 5 bin kişi arttırmak için 5,5 metre hafriyat almamız lazım. O da süreç olarak bizi baya yoracak. Koşu yolları da yaklaşınca sıkıntısız, süresinde yetişecek diye düşünüyoruz” dedi.

“Aynen devam ediyoruz”

Yönetim değişikliği sorularını da cevaplayan Ali Çetin, “Aynen devam ediyoruz. Hiçbir artımız eksimiz olmayacak. Önceden çalışmayan bankalar bile mesaj atıyorlar kredi anlamında. Bizim faiz ödeme lüksümüz yok, borç paraya da ihtiyacımız yok. Bizim çalışıp, geri dönüşü olmayan paraya ihtiyacımız var. O yüzden biz çalışıp, gece gündüz koşturuyoruz. Proje üretiyoruz” dedi.

Minyatür kupa haftaya satışa çıkacak

Kulübe gelir kazandıran projeler konusunda Başkan Yardımcımız Kaan Şanlıkan bilgi verdi. Süper Toto 1.Lig Şampiyonluk kupasının minyatürlerinin yaptırıldığını söyleyen Şanlıkan, minyatür kupaların 1 hafta sonra satışa çıkacağını belirtti. Kupa fiyatının en az 1.000TL olacağını ifade eden Kaan Şanlıkan, bayrak çalışmasının ‘Süper Lig’e Hoşgeldin’ sloganıyla devam edeceğini söyledi. Şanlıkan, led reklamların ve saha içi reklamların da devam edeceğini de kaydetti.

Ali Çetin’den Osman Zolan’a teşekkür

Kulübe verdiği destek için Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür eden Başkanımız Ali Çetin, “Sağolsun Büyükşehir Belediye Başkanımız her zamanki gibi yanımızda. Allah razı olsun, Bayramın ikinci günü bize yine ağabeylik yapıp iki tane daha otopark verdi. Eski kapalı spor salonunun olduğu yerde bir storumuz vardı. Bugün aldık, orayı güzel bir store yapacağız” sözlerini kaydetti.

Ar-Ge’den Sorulu Asbaşkanımız Mahmut Akarsu da storelarda satılan ürünlere hologram geleceğini belirtti. Storelarda tamamen orijinal Nike ürünleri satıldığını vurgulayan Akarsu, Kulüp haricinde satılan ürünler konusunda da uyararak “Sağda solda kulübümüze faydası olmayan ürünlerden almayın. Bundan sonra formalarımız lisanslı ürünler olacak” dedi. Yöresel ürün satış merkezlerinde de storlarda satılan ürünlerin yer alacağını kaydeden Akarsu, Federasyondan izin alınması halinde milli Takımın formalarının da satışa sunulacağının bilgisini verdi.

Atilla: “Mali Kriterden yana sorunumuz yok”

Ulusal Kulüp Lisans sisteminin en önemli başlığı olan Mali Kriterler konusu da basın açıklamasında gündeme geldi. Konuya ilişkin olarak Başkan Yardımcımız Taner Atilla basın mensuplarını bilgi verdi. Atilla şu sözleri kaydetti; “Kulübümüzün şu anda 38 Milyon 44 Bin Lira borcu var. Biz Mali Kriterlerle ilgili çalışmalarımızın %80’ini bitirdik. 498 sayfadan oluşan dosyamız Federasyona teslim edildi. Sadece 38 kişiden imza alınacak. Bu imzalar karşılığında paralar ödenecek. Temmuzun 20’sine kadar süremiz var. İki tane lisanstan geçeceğiz; birisi Kulüp lisansı birisi de Mali Kriterlerle ilgili. Biz bu kriterleri yerine getirdiğimizde Lisans almış oluruz. Denizlispor’un Mali Kriterlerden yana sorunu yoktur, olmayacaktır. Camiamız da taraftarımız da rahat olsun. Miktar olarak basında geçen miktar doğrudur, 8 Milyon 250 ama bu rakamın çoğunluğu mevcut futbolcularımıza olan borçla aynı olan borç. Bu 8 Milyon 250 Bin Liranın dışında eskiden gelen borçlar da var. onlara da şimdiden başlandı. Bir kısmı bağış olarak istenmekte, bir kısmı da ödenmekte. Futbolcularımıza olan borçlar Mali Kriterler dosyasının ana başlığını oluşturan tutar.”