Haberler
36170
17 Mayıs 2019
Yukatel İle Sponsorluk Anlaşması İmzalandı

Süper lige yükselerek bu sezon önemli başarılara imza atan Denizlispor'umuz, Almanya merkezli Yukatel firması ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. 5 yıllığına 5 Milyon Euro’ya imzalanan sözleşme gereğince takımımız 2024’e kadar Yukatel Denizlispor olarak sahalarda yer alacak.

Kulübümüz, Almanya’da yaşayan Denizlili bir iş adamına ait olan Yukatel Firması ile 5 yıllığına, 5 Milyon EURO’luk sözleşme imzaladı. Kulüp tesislerinde yapılan imza törenine Başkanımız Ali Çetin, yönetim  kurulu üyelerimiz ve Yukatel Firması sahibi Yusuf Karataş katıldı. 

Basın mensupları önünde yapılan imza töreni sonrası kulüp yöneticilerimiz ve Yukatel firması yetkilileri Yukatel yazılı Denizlispor forması ile poz verdi.


5 yılda 5 milyon Euro

Yukatel ile geçen sezon da görüşme yaptıklarını ancak sonuca ulaşamadıklarını ifade eden Başkanımız Ali Çetin, “Bu yıl geç kalmamak için erkenden Yusuf Bey’e ‘O sene, bu sene’ dedik. O da bizi kırmadı. Sözleşmenin içeriği 5 yıllıktır. Her yıl 1 Milyon Euro, ödemesi de peşin olmak şartı ile isim hakkı, göğüs sponsorluğu, canlı yayınlarda arka fon, şort önü, otobüs üzeri yazısı, forma kolunda bir tane Yukatel logosu olacak. Her yıl yenilenmek şartı ile bir anlaşma yaptık. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

İmzanın ardından açıklamada bulunan Yukatel Firması sahibi Yusuf Karataş, “Biz bu konuda zaten tecrübeli bir şirketiz. Avrupa 1.Lig’de oynayan Eintracht Frankfurt ve Fortuna Düsseldorf  ile yürüyen sponsorluklarımız var. Başkanımızın da dediği gibi ‘O sene, bu sene’. Bu sene biz de varız. Denizlispor’u Yukatel Denizlispor yaparak Avrupalı yapmaya niyetlendik ve biz Denizlispor’u Avrupalı olarak görüyoruz. Umarım bunu sportif faaliyetleri ile sahada da gösterir, başarısı ile Avrupalı olur ve Avrupa’da futbol oynar. Takımımız 1.Lig’e veda etti. Bu başarısı için de tebrik ederiz. Süper Lig’e hoş geldiniz” dedi. Görüşmelerin hızlı bir trafikle sonuçlandığını kaydeden Yukatel şirketi sahibi Yusuf Karataş, sponsorluk görüşmeleri için son 2 haftada 4 kez Denizli’ye geldiğini, görüşmelerin yapıldığı toplam sürenin ise 2 ay olduğunu söyledi. Yusuf Karataş, basın mensuplarının Yukatel’in Denizlispor’u nasıl tercih ettiği yönündeki soruya ise şu cevabı verdi: “Spora ve sporcuya olan ilgimiz başta geliyor. Elbette bunun arkasında ticari bir amaç, marka bilinirliğini arttırmak da var.”

Yusuf Karataş’ın bu sözleri üzerine Başkanımız Ali Çetin, takımımızın Avrupa liglerinde oynaması durumunda Yukatel’in 500.000 Euro daha destekte bulunacağı yönünde sözünün olduğunu basın mensupları ile paylaştı. Başkanımız Ali Çetin, “Bütün Denizli bize sahip çıktı şimdi Avrupa’da yaşayan Denizlispor’a gönül vermiş kardeşlerimiz sahip çıkıyor. Allah herkesten razı olsun” ifadelerine yer verdi.