Haberler
6203
20 Şubat 2019
Kamuoyuna Saygıyla

Deplasmanda oynadığımız Eskişehirspor maçı öncesi ve sonrasında yaşanan üzücü olaylar uzun süre unutulmayacaktır.

Maç öncesinde rakip takım taraftarlarının sözlü ve fiili saldırılarına maruz kalan takımımız ve taraftarlarımız, son derece gergin olan bir ortamda sakin kalmayı başararak bir olgunluk örneği göstermiştir.

Bu maç özelinde bizlere karşı tutumu değişen Eskişehirspor camiasının yönetimimiz, personelimiz ve futbolcularımıza karşı davranışları bizleri son derece üzmüştür. 

Takımımızın kamp yaptığı otele ve takım otobüsümüze yapılan fiili saldırılar, maç içinde gerginliği tırmandıran futbolcular, maç sonrasında soyunma odamızdaki sıcak suların kesilmesi, taraftarlarımızın şehir girişinde gereğinden uzun bekletilmesi, Başkanımız Ali Çetin’in maç dönüşü ekip araçları tarafından bir saat bekletilmesi gibi planlı provokeler ile yönetimimize, taraftarımıza ve futbolcularımıza karşı gösterilen kötü muamele Eskişehirspor camiasına yakışmamıştır.

Kulübümüzün gösterdiği tüm dostane tavırlara karşın maç öncesi deplasman yolculuğuna gidecek taraftarlarımızın toplandığı alanda tasvip etmediğimiz olayların yaşanması ise bizleri derinden üzmüştür. Yaşanan bu münferit olayın kulübümüz ve taraftarlarımıza mal edilmemesi gerektiğini belirtir, Denizlispor camiası adına Samsunspor camiasından özür dileriz.

Öte yandan Merkez Hakem Kurulu’nun son derece kritik olan bu maçta görevlendirdiği hakemin deneyimsiz, baskı altında yanlış kararlar veren ve en son üç ay önce maç yönetmiş olması bizleri düşündürmüştür. Eskişehir’de kaybettiğimiz puanların tek sorumlusu orta hakem Tugay Kaan Numanoğlu'nun verdiği yanlı ve hatalı kararlardır. Merkez Hakem Kurulu’nun hakem seçimlerinde daha dikkatli olması, hakemlerin ise adaletli ve hakkaniyetli kararlar vermesi tek dileğimizdir.

Son olarak bu hafta sonu Osmanlıspor ile oynayacak olduğumuz kritik maç öncesi sıkça işittiğimiz Osmanlıspor Yönetim Kurulu’nun Türkiye Futbol Federasyonu’na ziyaretler gerçekleştirdiğine dair spekülatif iddialara inanmak istemiyor, bu konuda Türkiye Futbol Federasyonu’nun tüm kulüplere karşı eşit mesafede duracağına yürekten inanıyoruz.

Futbolda puanların sahada dökülen alın teri ve emekle kazanıldığını bilen, bu felsefe ile liderlik yolunda emin adımlarla yürüyen Büyük Denizlispor camiasının küçük hesaplar ile hedefinden saptırılmasının mümkün olmayacağını tüm futbol kamuoyunun bilmesini isteriz.

Saygılarımızla

Denizlispor Yönetim Kurulu