Haberler
2614
30 Ekim 2018
Başkanımız Mustafa Üstek görevi Ali Çetin’e Devretti

Başkanımız Mustafa Üstek sağlık sorunları nedeniyle görevi bırakma kararı aldığını açıkladı. Kulübümüzün yeni Başkanı Ali Çetin oldu. 

Yönetim Kurulumuz bugün Haluk Ulusoy Tesislerinde basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına tüm yöneticilerimiz eksiksiz katıldı.

Toplantıda görevi bıraktığını açıklayan Başkanımız Mustafa Üstek, "Kongre kararı alınırken iki sorun vardı. Birincisi maddi problemler, ikinci sağlık problemimdi. Parasal sorunu çözdük. Sonra tedavime başladım. Basit bir rahatsızlık değilmiş hastalığım. Geçen hafta yetkilerimi Başkan Yardımcısı Ali Çetin'e bıraktım. Gözüm arkada kalmadı. Tedavim uzayacağı için vekaleti asalete çevirelim dedik, bayrağı sen taşı dedik. O da kabul etti. Şimdi ben bırakıyorum ama bana ne zaman ihtiyaç olursa canımla kanımla yönetimimizin yanındayım. Yönetimimiz de yeni başkan olarak Ali Çetin'i seçiyor. O da bu bayrağı en yukarı taşımak için çalışacaktır" dedi.

Başkanlık koltuğunu devralan yeni Başkanımız Ali Çetin, bırakma kararı alan Üstek'e hizmetleri için teşekkür edip elini öptü. Başkanımız Mustafa Üstek'e çiçek ve plaket takdim eden yeni Başkanımız Ali Çetin, toplantıda yaptığı konuşmada, "Maddi krizler, transfer yasakları, icra dosyaları ve daha bir çok sorunla mücadele eden Başkanımız Mustafa Üstek sağlık sorunları nedeniyle görevi bırakmak durumunda kaldığını söyledi. Kendisinin bu kulüpte hakkı çok büyüktür. Kendisine verdiği hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Onun icraatleri anlatmakla bitmez ancak bugün takımımız bu durumdaysa Mustafa Üstek ve kurduğu güçlü yönetimin eseridir. Bu sene o sene. Bu yıl bu takım şampiyon. Bu bayrağı en yukarı taşımak için uğraşacağız. Mustafa Üstek'in hakkı parayla pulla ödenmez. Kendisine teşekkür ediyorum. Devraldığımız bayrağı hakkıyla taşıyacağız" dedi.

Başkanımız Mustafa Üstek daha sonra profesyonel futbol takımımız, yöneticilerimiz ve personellerimiz ile vedalaşarak görevi resmen yeni Başkanımız Ali Çetin'e devretti.