Haberler
2605
25 Aralık 2017
Yönetim Kurulumuz Gündemi Değerlendirdi

Haluk Ulusoy Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyerek önemli açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulumuz, gazetecilerin ve kamuoyunun merak ettiği soruları cevaplandırdı. Toplantıya Yönetim Kurulumuzu temsilen Başkanımız Mustafa Üstek, Başkan Yardımcılarımız Taner Atilla ile Ahmet Selvi ve Sportif Direktörümüz Bület Ertuğrul katıldı.

Kulübümüzün durumunu değerlendiren Başkan Yardımcımız Taner Atilla, sezon başında futbolculara olan 3,5 milyon liralık borcun ödendiğine dikkat çekerek “Dün oynadığımız maç ile ligin ilk devresini bitirdik. Puan durumunda istediğimiz yerde değiliz ancak unutulmamalıdır ki biz geçen sezonki kadromuzu korumayı başardık. Alperen Babacan ve İsmail Güven dışında fire vermedik. İsmail Güven bildiğiniz üzere kiralık olarak gelmişti ve almamız mümkün değildi. Sportif açıdan kötü bir gidişat olmasına rağmen kamuoyunun takdiridir ki yönetim olarak çok güzel işlere imza atarak şehrin güvenini yeniden kazandık. Aynı zamanda sezon içinde hiçbir oyuncumuz alacakları için kulübümüze ihtar çekmedi, boşta kalmak istemedi. Bu Denizlispor tarihinde bir ilktir, futbolcularımızın yönetimimize olan güvenini gösterir. Şimdi transfer dönemine giriyoruz ve yönetim kurulu üyelerimiz çeşitli illerde görüşmeler yapacak. Transferlerimizi en kısa zamanda bitirerek 1 Ocak’ta başlayacak olan kampımıza yetiştirmek istiyoruz. Biz biliyoruz ki 13 Ocak’ta oynacağımız Adanaspor maçında yeni transferlerimizle ve yeni takımımızla sahada olmalıyız. Tabii ki bu dönemde aramızdan ayrılacak futbolcularımızda olacak. Teknik Direktörümüz Reha Erginer’in hazırladığı rapor doğrultusunda Ömer Alp Kulga, Anıl Taşdemir, Yasin Ozan ile yollar ayrılacak olup Şevki Çınar, Tarık Ergut, Şefik Can Erel, Emre Sağlık, Batıcan Aday ve Burak Yılmaz ise kiralık olarak başka takımlara gönderilecektir. Bu futbolcularımıza gidecekleri takımlarında başarılar diliyorum” dedi.

Transfer konusunda taraftarlarımızın ve yönetim kurulunun endişe etmemesi gerektiğini belirten Başkanımız Mustafa Üstek ise "Biz geldiğimizden günden bugüne geçmişten gelen 8 yabancı futbolcu dosyasını kapattık, ayrıca geçtiğimiz günlerde takımımızdan ayrılan Sankoh ve Moritz ile anlaşarak yollarımızı ayırdık. Denizlispor olarak uzun zamandır takımdan gönderilen hiçbir yabancı ile anlaşılmazken biz göndermek istediğimiz futbolcularla anlaşarak gelecek yönetimlerin önüne borç çıkartmamak için çalışıyoruz. Transfer konusunda ise yönetim kurulumuz bir bütçe oluşturdu ve üstünü ben tamamlayacağım. Takımımıza gereken her takviye yapılacak. Aklımızdaki sayı 8 olmasına rağmen nokta transfer olmak koşuluyla istediğimiz kadar oyuncu alabiliriz. Transfer yasağını açmamız için ise 9 dosyayı çözüme kavuşturmamız gerekiyor. 4 Ocak'a kadar hepsini bitirerek gerekli olan bütün transferlerimizi gerçekleştireceğiz. Taraftarlarımız artık endişe etmemelidir ligin ikinci devresinde bambaşka bir Denizlispor izlettireceğiz ve hakettiğimiz başarıları yakalayacağız" dedi.