Haberler
76
02 Ağustos 2017
Yönetim Kurulumuz Basın Toplantısı Düzenlendi

Kulübümüz yönetim kurulu, kamuoyundaki günlük gelişmeleri değerlendirmek üzere bir basın toplantısı düzenledi. Denizlispor Haluk Ulusoy Tesisleri’nde eyapılan basın toplantısına Başkanımız Mustafa Üstek, Başkan Yardımcıları Taner Atilla, Ahmet Selvi, Mehmet Uz ve Futbol Şube Sorumlusu Asbaşkan Ali Fırat katıldı. Toplantıda mali ve genel bilgilendirmenin yanında sportif anlamda beklentiler konuşuldu.

Başkanımız Mustafa Üstek ellerinden gelen bütün çabayı gösterdiklerini belirterek, “Öncelikli hedef olarak mali açıdan rahat ve borcu bulunmayan bir Denizlispor yaratmak istiyoruz. Bu süre içerisinde sportif başarıyı yakalamak için kadromuzu koruduk. Sezonun ikinci yarısında nokta transferler yapmak istiyoruz. Şuan da ise futbolcularımızın isteklerini karşılamak ve borçlarımızı en aşağı seviyelere indirmek için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Hedefimiz her zaman Denizlispor’u daha yükseklere taşımaktır. Ben inanıyorum ki bu sene takımımız hakkettiği başarıyı yakalayacaktır. Mümkün olduğu sürece sizlerle buluşmaya gayret göstererek kulüp hakkında şeffaf bir şekilde bilgi vermeye devam edeceğiz” dedi.

Kulübümüzün mali durumu hakkında bilgiler veren Başkan Yardımcımız Taner Atilla, “Yönetime geldiğimizde sadece geçen sezondaki gecikmiş toplam oyuncu alacakları 3 milyon 350 bin TL’ydi. Biz bu borçlarımızı yönetimde olduğumuz süre boyunca sıfırladık ve futbolcu arkadaşlarımızın ödemelerini gerçekleştirerek hepsini mutlu etmeye çalıştık. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’ndan gelen 2 milyon TL’yi ise kamu borçlarımıza aktararak Maliye’ye ve SSK’ya olan borçlarımın tamamını kapattık. Gelirlerimiz ile borçlarımızı kapatmaya devam ettik ve Denizlispor’umuzun şuan ki borcunu 19 milyon TL’ye kadar indirdik. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Osman Zolan’ında 3 Milyon TL değerinde ayırdığı ödeneği de düşündüğümüz zaman borcumuz 16 Milyon TL’ye inecektir .Şuan için otopark ve mağazamızdan gelen gelirler ile Denizlispor bir nebze rahatlayacaktır. Bir diğer konu olan transfer yasağı konusu ise bir önceki yönetimimiz dönemimizde gelmiştir ve yasak geldiği günden itibaren 21 gün içinde 40 bin İsviçre Frank'ı yatırılarak itiraz edilmediği için transfer yasağının kaldırılması zorlaşmıştır. Ancak şuan biz ikinci bir yol olan İsviçre Federal Mahkemesine başvurarak transfer yasağının kaldırılması için çabalarımıza devam ediyoruz. Başvurumuzu, itirazımızı yaptık.Transfer yasağı kalkar ya da kalkmaz ama biz şimdi FİFA’dan bu konuya ilişkin haber bekliyoruz” dedi. Puan silme cezası alınmaması için yoğun çaba harcadıklarını belirten Başkan Yardımcımız Taner Atilla, “ Kulübümüzün mali kriter dosyasını hazırlamak için TFF’den ek süre istedik. 4 yabancı oyuncu en büyük sorun olmakla birlikte diğer kalemlerde de sona gelmek üzereyiz. Eski yabancı futbolcularımızın da alacaklarını anlaşarak ödeyeceğiz ve futbolcularımızın emeklerini heba etmemeye çalışacağız. İnşallah bu sezon -3 puanla başlamamaya çalışacağız” dedi. Store ve otopark gelirleri ile bilgilendirmelerde bulunan Başkan Yardımcımız Taner Atilla, "Denizlispor'umuz mağaza ve otopark gelirleri ile daha rahat bir nefes almaya başlayacaktır" dedi.

Kulübümüzün taraftarlara yönelik projelerini yakın zamanda açıklayacağını belirten Başkan Yardımcımız Mehmet Uz, "Taraftarlarımızın stadı doldurmaları futbolcularımız için çok büyük bir moral kaynağı olmaktadır. Taraftarlarımız bizi ve takımımızı yalnız bırakmasın. Denizlili hemşehrilerimizin büyük bir merakla beklediği stad projemiz içinde çalışmalar devam ediyor. Protokolümüz bu müjdeyi yakın zamanda bizlerle ve sizlerle paylaşacaktır" dedi.

Sportif anlamda başarılı bir sezon geçirmeyi umut ettiklerini belirten Futbol Şube Sorumlusu Asbaşkanımız Ali Fırat: “ Takımımız çok güzel bir kamp dönemi geçirdi. Önce Erzurum kampı ve daha sonra Afyon kampı ile takımımız lige hazır hale geldi. Futbolcularımızın moralleri çok yerinde ve başarıya aç, karakterli bir takımımız var. Sadece Berkan ve Kappel’in sakatlıkları var. Berkan takımla çalışmalara yakın zamanda başlayacak ancak Kappel’in oynaması için 1 aylık süreye ihtiyacımız var. Bizim futbolcularımıza güvenimiz sonsuz, iyi bir iş çıkartacaklarına eminiz. Devre arasında yapacağımız takviyelerle takımımız üst sıraları zorlayacaktır” dedi.

 

 

instagram takipçi satın al

denizli web tasarım